Το CeraMetix® SP προσφέρει φιλτράρισμα σε δύο στάδια. Στο πρώτο στάδιο, το CeraCyl®, ένα πατενταρισμένο, κεραμικό υλικό απομακρύνει τις κύστες και τα παθογόνα βακτήρια, ενώ το ασήμι με το οποίο είναι εμποτισμένο εμποδίζει την ανάπτυξη βακτηρίων και το φαινόμενο της μίτωσης, δίνοντάς του την ικανότητα να αυτο-αποστειρώνεται. Στο δεύτερο στάδιο, το νερό φιλτράρεται μέσω του AquaMetix®, ενός πατενταρισμένου υλικού που αποτελείται από δύο είδη ενεργού άνθρακα και ζεόλιθο. Ο ζεόλιθος ενώνεται με τον άνθρακα με ειδικά πολυμερή, με αποτέλεσμα τη δημιουργία ενός εξαιρετικά συμπαγούς και πορώδους φίλτρου νερού. Στο τρίτο στάδιο, ένα ειδικό φίλτρο μειώνει τα άλατα, περιορίζοντας έτσι την σκληρότητα του νερού και τους άσπρους λεκέδες που σχηματίζονται στον πάγκο και στον νεροχύτη της κουζίνας.
Made in USA